KILIÇLAR ÇEKİLDİ MUHTAR EL ATTI!

Trabzon Akçaabat ilçesine bağlı Yıldızlı Mahallesinde geçtiğimiz günlerde iki dolmuş kooperatifi üyeleri ve başkanları karşı karşıya geldi.

KILIÇLAR ÇEKİLDİ MUHTAR EL ATTI!
KILIÇLAR ÇEKİLDİ MUHTAR EL ATTI! Mehmet_Guney
Bu içerik 3986 kez okundu.
Advert

Edinilen bilgiye göre Trabzon-Yıldızlı-TOKi arasında dolmuşları işleten Hakan Can’ın başkanlık yaptığı tek bir kooperatif vardı. Geçtiğimiz aylarda ise Zekeriya Durmuş’un girişimiyle aynı hat üzerinde ikinci bir kooperatif kuruldu ve olanlar da bundan sonra oldu.

 

Başkan Can ve Durmuş’la birlikte her iki kooperatif üyeleri geçtiğimiz gün güzergâh meselesi yüzünden tartışmaya başladı.

Çalışma İzinleri Yok

Tartışmanın büyümesi üzerine olay yerine çağırılan polis ekipleri her iki tarafı sakinleştirdi. Öte yandan sonradan kurulan ve Başkanlığını Durmuş’un yaptığı kooperatif resmi olarak bütün izinlerini aldı fakat Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden alınılması gereken çalışma iznini alamadı. Durak kurma yetkisi olan Durmuş’un kooperatifi çalışma izni olmadığı için şu anda beklemeye geçti. Başkan Can’ın kooperatifinden bulunan 16 tane dolmuş ise hizmet vermeye devam ediyor.

El Atmazlarsa Devam Eder

Konuyla alakalı açıklama yapan Yıldızlı Mahallesi Muhtarı Ufuk Can, “Bu hır gür bu tartışma Trabzon Büyükşehir Belediyesinin olaya el atmasına kadar devam eder. Haklı haksız aramıyorum ben vatandaşımın tarafındayım. Vatandaşım benden TOKİ-Yıldızlı-Trabzon arasından otobüs istiyor. Ben de bu talebi dile getiriyorum. Şu anda 16 tane dolmuş işliyor ve ikinci bir kooperatife gerek yok zaten bunun benzeri de yoktur. Vatandaşımız da şu anda dolmuş değil otobüs istiyor, devletin onlara verdikleri hakkı istiyorlar” dedi.

 

2 Tanesi Bize Yeter

Can açıklamalarına şöyle devam etti: “Yıldızlı Mahallesinde 15 bin civarında insan yaşıyor ve zaman geçtikçe bu sayı artacaktır. Öğrenebildiğim kadarıyla Yıldızlı TOKİ yoksul konutlarındaki 2 blok öğrenci yurdu olacak, bu öğrenciler de ulaşım sıkıntısı çekecek. Yetkililerin de bunları göz önünde bulundurması gerekiyor. Yıldızlı Belde Belediyesinden 4 otobüs Büyükşehir’e devredilmişti 2 tanesini bize verseler yeter. Öyle büyük otobüslerden de değil orta boylarından istiyoruz.”

Trabzon Akçaabat Yıldızlı Mahallesi dolmuş kooperatifi üyeleri başkanları karşı karşıya geldi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...