Advert

Köprübaşı yolu BİTİRİLMEYİ bekliyor!

Hakedişleri tamamlanan yüklenici firma, Karayolları’ndan para alamayınca, yol hikayesi yılan hikayesine dönüyor.

Köprübaşı yolu BİTİRİLMEYİ bekliyor!
Köprübaşı yolu BİTİRİLMEYİ bekliyor! Mehmet_Guney
Bu içerik 2895 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Sürmene’den Köprübaşı ilçesine çıkan yoldaki çalışmalar, uzun süredir vatandaşın şikayetlerine yol açıyor. Sürmene Ajans olarak, konuyu inceleyerek halkımızı bilgilendirmek istedik. Ömer Zilan arkadaşımız, çalışmaların neden yavaş yürüdüğünü sizin için araştırdı. İşte o yol hikayesi....

 

Sürmene top sahasından başlayıp Afet evlerine kadar olan 2 kilometrelik bir yoldan sözediyoruz.

2013’te başlayan çalışmalar hala devam ediyor. Burada 20 kadar işçi çalışıyor. 2 km’lik yolun hala bitirilememiş olması vatandaşları kızdırıyor.

Ancak gerçek, yoldan göründüğü gibi değil! Yolu yapan firma, gecikmenin, ödemelerin düzenli yapılmamasından kaynaklandığını söylüyor.

Yüklenici firma Mete İnşaat sorumlusu Hakan Hatipoğlu, sıkıntının kendilerinden kaynaklanmadığını belirterek, “ödenek zamanında gelse, bu yol şimdiye kadar çoktan bitmişti” dedi.

 

Hatipoğlu, Köprübaşı yolu inşaatı hakkında şu bilgileri verdi:

“İşin bedeli yaklaşık 5 milyon TL. Ödenekte yaşanan duraklamalar bizim işi de yavaşlattı. Yaptığımız işin parasını alamayınca mecburen duraklamalar yaşanıyor. İşin tamamlanan kısmı ile ilgili hak edişleri yaptıktan sonra Karayollarından ödeme almamız gerekiyor. Burada aksama yaşanınca, biz de sıkıntı ile karşılaşıyoruz.

İhaleye çıktığında süre 6 aydı. Oysa şimdi 2 yıl geride kaldı. Bu süre mecburen biraz daha uzayacak. Tekrar uzatma alacağız. Bize kalsa, asla uzatma almayız. Burayı bitirip diğer işlerimize bakarız.

İşin çoğu bitti.

Kaldırımlar kaldı. Sıkıntı Karayolları’ndan kaynaklanıyor. Bundan sonra kalan işler fazla para tutmaz diye düşünüyoruz. Artık yapıp bitirme telaşındayız. Bir kat daha asfalt atılacak. Onun da bu mevsimde atılması mahsurlu. Bu yaza yolu teslim etmeyi planlıyoruz”

 

Ömer ZİLAN / SürmeneAjans

hakan hatipoğlu köprübaşı mete inşaat sürmene sürmene sanayi bölgesi sürmene sanayi yoluyol çalışması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...