Hacı'nın 4'üncü Mağazası Amasya Yolu'nda Açılıyor.

Hacı Soylu, Samsun İstanbul Yolunun 115. Km sinde "Hacının Yeri 4 " Adlı 4. Restoranını Açmaya Hazırlanıyor.

Hacı'nın 4'üncü Mağazası Amasya Yolu'nda Açılıyor.
Hacı'nın 4'üncü Mağazası Amasya Yolu'nda Açılıyor. Mehmet_Guney
Bu içerik 5461 kez okundu.
Advert

Son yıllarda yıldızı hızla parlayan İş Adamımız Hacı Soylu, 4.Restoran'ını Açmaya Hazırlanıyor.

Trabzon İli Sürmene İlçesi Yokuşbaşı Mahallesinin (Köyünün) Genç girişimcisi olan Hacı Soylu , Hızlı Bir trend yakalayarak Gıda sektöründe Kendinden söz ettirmeye başladı.

Kendisiyle Yaptığımız Özel Röportaj'ı Yayınlıyoruz.

-Restoran zinciri kurmak için yola çıktınız. Hikayenizi anlatır mısınız?

-Biz Sürmeneli’yız. Ani Kararlar vermek bizim fıtratımızda var. Bu Sektöre yabancı değilim, Gençlik yıllarımda bu sektörün en önemli noktalarında emek harcadım.Aslen Yapı Malzemeleri Depom vardı, bulunduğum bölgede böyle bir İşletme açığı olduğunu tespit ettim. Bildiğim ve Yapmaktan guru duyduğum Gıda,Yemek ve Hizmet Sektöründe olmam gerektiğini düşünerek bu yarışa girdim..

- Şık bir et restoranı yerine , Restoran ve Dinlenme Tesisi açma fikri nereden doğdu ?

-Restoran ve Dinlenme Tesisi bildiğimiz bir iş. Biz restoran da açabiliriz diye düşündük. İlk iki restoranda günlük ortalama bin 200 müşteriye ulaştık. Üçüncü restoranla bu rakam bin 700’e çıktı. Şu anda bir sandalyemize günde ortalama 12 müşteri oturuyor. Biz de bu alanda olmak istedik.

- Kaç şubeniz var?

İlk Şubeyi 2012 yılı Ekim ayında "100. Yıl Sanayii Sitesi 1 Blok No:104/A Merzifon ’da" açtık, ardından 2013 Haziran ayında 2.Şubemizi Amasya Taşova yolu üzerinde açtık. Oradaki başarının ardından farklı bölgelerde sektörel açığı tespit çalışmalarımız neticesinde 3. Şubemizi 2015 yılı Mart Ayında Antep Adıyaman Maraş Yolu Üzerinde 20. Km sinde İşletme devralarak Faliyetlerimizi sürdürdük. Şu anda 4. Şubemizin Açılışını Samsun İstanbul Yolunun 115, Km Merzifon Çıkışında Yapmaya Hazırlanıyoruz.

- Şube Açmak için Cebinize Kaç Para Koymalısınız?

-Doğru lokasyonda doğru potansiyel müşteriyi bulmamız lazım. Restoran açmak için cebinize koymanız gereken tutar Restoranın Konumu ve  lokasyonuna göre 150-300 bin lira arasında değişiyor. Bazı Restoran larda bu 600-700 bin liraya kadar çıkabiliyor.

- Bundan sonraki hedefiniz nelerdir ?

-Türkiye’de yatırım yapmanın maliyeti bölgeye göre değişiyor. Ekonomik krizden zarar görüp de işini devretmek isteyenlerin yarattığı bir fırsatı biz değerlendirmek istiyoruz. Bu doğrultuda helalinden Kazanmayı arzu ediyoruz.Yurt içi yatırımarına 2016 yılında 5.Şube ile Artvin Samsun Arası Hizmet verecek şekilde planlamalarımızı yapıyoruz.

 

Bu Vesile ile Açılışına Hazırlandığımız "Hacının Yeri 4" Markasıyla 4.Şubemizin Açılışına  18 EKİM 2015 Pazar Günü Saat 12:00 da Tüm Eş Dost ve Arkadaşlarımız Davetlidir.

hacının yeri 4.şube merzifon amasya akçaabat köfte sahanda yumurta serpme kahvaltı açık büfe alo sipariş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...