Advert

Tüm Engellemelere Karşı Camii mizin Yolu açıldı.

9 Yıl aradan sonra Çamii Yolu açıldı !

Tüm Engellemelere Karşı Camii mizin Yolu açıldı.
Tüm Engellemelere Karşı Camii mizin Yolu açıldı. Mehmet_Guney
Bu içerik 3308 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Köyümüz Camii sine 9 Yıl önce Köy halkının Kendi imkanları ile yol alma gayreti birtakım hesaplaşmalara maruz kalarak engellenmişti. Geçen 9 yıllık zaman zarfında duymadığımız dedikodu , duymadığımız entrika kalmadı. Bu geçen zamanda insanların nasıl kullanıldığını nasıl kandırıldığını ve nasıl yönlendirildiğini hep birlikte izledik.

Sonuçta emek verilerek inşaa edilmeye çalışılan yol, Köyümüzün camii sine ulaşım yoluydu.

Her ne sebepten Dolayı Camii yoluna karşı çıkan ve Çalışmaları engelleyen , Olumsuz bir hava yaratmaya çalışan insanların karşısında Dimdik durup, bu yolun açılmasında Emeği Geçen Başta Sürmene Belediye Başkanı Sn Rahmi ÜSTÜN Bey'e Sürmene Kaymakamı Sn Oktay ERDOĞAN Bey'e , Sürmene Müftüsü Sn Abdülcelil ÇAKAR Bey'e , Çalışmalarından Dolayı Sürmene Belediyesi Çalışanlarına ve Köyümüz Halkından Halis DEMİRCİ bey' ile Türkan DEMİRCİ Hanımefendiye Teşekkür Ederiz...

 

Hamd, yalnızca Allah'adır.

Câmilerin yapımı, imar edilmesi ve namaz kılanlara hazır hâle getirilmesi, Allah Teâlâ'nın, karşılığında büyük sevaplar vâdettiği en fazîletli amellerdendir. Bu amel, sevâp ve ecri, insanın vefâtından sonra bile devam eden sadaka-i câriyedendir.

Nitekim Allah Teâlâ bu konuda şöyle buyurmuştur:

(( إِنَّمَا يَعْمُرُ مَسَاجِدَ اللهِ مَنْ آمَنَ بِاللهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ وَأَقَامَ الصَّلَاةَ وَآتَى الزَّكَاةَ وَلَمْ يَخْشَ إِلَّا اللهَ فَعَسَى أُولَئِكَ أَنْ يَكُونُوا مِنَ الْمُهْتَدِينَ)) [سورة التوبة الآية: 18]

"Allah'ın mescitlerini, ancak Allah'a ve âhiret gününe îmân eden, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah'tan başkasından korkmayan kimseler imâr eder.İşte doğru yolu bulmaları umulanlar bunlardır."

 

sürmene yokuşbaşı camii yolu rahmi üstün oktay erdoğan abdulcelil çakar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...