Advert

Başbakanlıktan WhatsApp, Viber ve Telegram Uyarısı!

Güvenlik problemi nedeni ile başbakanlıktan bazı uygulamalar hakkında uyarılar geldi.

Başbakanlıktan WhatsApp, Viber ve Telegram Uyarısı!
Başbakanlıktan WhatsApp, Viber ve Telegram Uyarısı! Mehmet_Guney
Bu içerik 3658 kez okundu.
Advert

İçinde bulunduğumuz OHAL sürecinde, hemen hemen her alanda güvenliği arttıran devlet, siber alanda da önlemlerini almaya devam ediyor.

Bu konuyla alakalı olarak Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğü, ''Gizli'' ibareli bir yazı ile kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta olan personelleri uyardı.

 

''Her türlü bilgiye; rehbere, takvime, telefonun kısa mesajlarına, galeriye erişilebilir. Telefonlardaki kameralar çalıştırılabilir. Ortam dinlemesi yapılabilir. Kullanıcının konum bilgisi anlık olarak tespit edilebilir'' ibarelerinin yer aldığı yazıda internet üzerinden mesajlaşma yapılan Whatsapp, Telegram ve Viber gibi uygulamalar hakkında da uyarlar bulunmakta.

Söz konusu yazıda yapılması gerekenler şu şekilde sıralanmış durumda:

 

''Kritik görev icra eden kamu kurum ve kuruluş personelinin çalışma ortamlarında veya görevi sırasında yanında bulundurduğu akıllı cihazın görevin gizliliğini tehlikeye düşüreceği bilinciyle hareket etmesi önem arz etmektedir. 

Kurum mahremiyetini içeren görüşme ve yazışmaların anlık mesajlaşma uygulamaları üzerinden yapılmaması uygun olacaktır.

Kurulacak uygulamalar için verilecek izinler dikkatle incelenmelidir. Uygulama kurulumları, resmi uygulama sağlayıcılarından yapılmalıdır.

Başta WhatsApp olmak üzere diğer benzer uygulamalara alternatif olarak milli uygulamaların kullanılması yaygınlaştırılmalıdır.''

whatsapp viber telegram hecker
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...