Advert

Sürmene Yokuşbaşı Mahalle Yolu Güvenli Hale Getiriliyor..

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, göçme tehlikesine karşı Sürmene İlçesi Yokuşbaşı Mahallesinde beton yolun çökme riskine karşı taş duvar inşa ediyor.

Sürmene Yokuşbaşı Mahalle Yolu Güvenli Hale Getiriliyor..
Sürmene Yokuşbaşı Mahalle Yolu Güvenli Hale Getiriliyor.. Mehmet_Guney
Bu içerik 1846 kez okundu.
Advert

Trabzon genelinde yol bakım, onarım ve yenileme çalışmalarına devam eden  Trabzon Büyükşehir Belediyesi, kırsal bölgelerdeki yolların güvenliğini de ihmal etmiyor. Çalışmalar kapsamında Sürmene ilçesi Yokuşbaşı Mahallesi Aciliyet sırasına göre Meksize bölgesinde beton yolda göçmelerin meydana gelmemesi için taş duvar inşa ediliyor.

İnşa edilen taş duvar ile beton yolun bozulmasının ve herhangi bir göçüğün oluşmasının önüne geçiliyor.

 

Çalışmalar ile ilgili Mahalle Muhtarı Mehmet GÜNEY'in açıklamaları :
"Yapılan Programlama neticesinde ilk inşaa edilen duvar 40 metre uzunluğunda 4 metre yüksekliğinde ve 1,70 metre genişliğinde olarak tamamlandı..

Yapılan ikinci duvarında aynı bölgede 
26 metre uzunluğunda 3,5 metre yüksekliğinde ve 1,50 metre genişliğinde taş duvar inşasının birkaç güne bitirilmesini hedefliyoruz..

Bu çalışmaların imkanlar doğrultusunda aciliyet durumuna göre devam edeceğini bildirmek isterim, Mahallemize Verdiği Desteklerden dolayı başta Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Sn Murat ZORLUOĞLU olmak üzere Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakımı ve Onarım Dairesi Başkanlığı Sanat yapıları kontrol mühendisi Sn Fatih ŞENSOY  ve Belediye Personeline Şahsım ve Mahallem adına Teşekkür Ederim" ifadelerini kullandı.
 

 

Ulaşım projelerine büyük önem veren Trabzon Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezleri kadar köy ve mahalle yollarına da özen gösteriyor.

Alt yapı ve diğer doğal nedenlerden dolayı bozulan yolların bakım, onarım ve yenileme çalışmaları tüm ilçe köy  ve mahalle yollarında aralıksız sürüyor.

Yol inşasının yanı sıra Trabzon Büyükşehir Belediyesi, özellikle kırsal kesimlerdeki yollarda, yol güvenliğine önem veriyor..

sürmene yokuşbaşı mah yol yapım yol bakım taş duvar trabzon büyük şehir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...