Bankada Unutuğunuz Paranız Olabilir.

Hak sahiplerince aranmayan mevduat, emanet ve alacaklar için Pazar günü son gün.

Bankada Unutuğunuz Paranız Olabilir.
Bankada Unutuğunuz Paranız Olabilir. Mehmet_Guney
Bu içerik 2223 kez okundu.
Advert

Bilindiği üzere, 5411 Sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesine göre, bankalar nezdindeki mevduat, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak on yıl içinde aranmayanlar zamanaşımına tabi. 5411 Sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesinin uygulamasına ilişkin yayımlanan yönetmeliğin 8. maddesi gereğince, zamanaşımına uğrayan mevduat, emanet ve alacakların listesi Türkiye Bankalar Birliği internet sitesinde Şubat ayı başından itibaren dört ay müdetle ilan edildi.

 

Bu çerçevede, listede isim ve hesap bilgileri yer alan kişilerin en geç 15 Haziran 2014 tarihine kadar hesaplarının bulunduğu bankanın herhangi bir şubesine geçerli kimlik bilgileri ile başvurmamaları halinde yasa gereği zamanaşımına uğramış olan mevduat, emanet ve alacakları gelir kaydedilmek üzere Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilecek.  

 

Bir başka ifadeyle hak sahiplerinin en geç 15 Haziran 2014 Pazar gününe kadar hesaplarının bulunduğu bankanın herhangi bir şubesine başvurmaları gerekiyor.

Sorgulama için TIKLAYIN!

banka hesap unutulan para
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...