Advert

Telefon Hırsızlarına Kötü Haber !

Google ve Microsoft, akıllı telefon hırsızlığını bu şekilde önleyecek.

Telefon Hırsızlarına Kötü Haber !
Telefon Hırsızlarına Kötü Haber ! Mehmet_Guney
Bu içerik 2433 kez okundu.
Advert

Oldukça yüksek fiyata sahip akılı telefonlar hem fiyatı hem de kolay taşınabilirliği nedeniyle hırsızlar için ideal bir ürün. Google ve Microsoft, bir sonraki işletim sistemlerine akıllı telefon hırsızlığına caydırıcı olacağı düşünülen "kill switch" özelliği dahil edecek.

 ABD'de Cep telefonu şirketlerine federal ve eyalet milletvekilleri hırsızların cihazları çalmak istememesi için çalınan cihazları işe yaramaz hale getirecek olan “kill switches” yani “ölüm anahtarı” özelliğini işletim sisteminde yerleşik olarak zorunlu hale getirmek için bastırıyorlar.

Apple iOS 7'de kill switch özelliğini dahil ederek, epey yol aldı ve Android işletim sisteminin geliştiricisi Google’da yakında Apple’ı takip edecek gibi görünüyor. Mountain View merkezli Google’ın Bloomberg’e yaptığı açıklamaya göre, Android’in bir sonraki sürümüne "fabrika sıfırlama koruma çözümü" katarak basit bir fabrika reset ile bypass edilemez kalıcı bir kilit özelliği olacağını söyledi. Microsoft’ta, kendi mobil işletim sisteminde benzer bir özellik uygulayacak.

Eğer bu özellik Android cihazlara gelirse, akıllı telefonunuz çalındığında cihazınızı kullanılamaz hale getirebileceksiniz. Böylelikle telefon hırsızın elinde kalacak ve satamayacak. Bu böyle devam ettiği sürece de akıllı telefon hırsızlığından vazgeçecekler. Bakalım bu işlem caydırıcılık için etkili olacak mı?

ipone microsoft windows phone hırsız çalıntı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...