Advert

Fındık Altına dönüşüyor !

Giresun'da Fındık çalıştayı düzenlendi.

Fındık Altına dönüşüyor !
Fındık Altına dönüşüyor ! Mehmet_Guney
Bu içerik 1730 kez okundu.
Advert

Giresun Ticaret Borsası "Fındık Altına Dönüşüyor" sloganıyla Stratejik Plan Çalıştayı düzenledi. Giresun Ticaret Borsası salonunda gerçekleştirilen çalıştaya, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, fındık ihracatçıları ve tüccarları katıldı.

Düzenlenen çalıştayda açılış konuşmasını yapan Giresun Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Demirci, 2015 yılında faaliyete geçmesi hedeflenen lisanslı depoculuk projesiyle fındığın daha da değerleneceğini ifade etti. Giresun Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Demirci "Dünya fındık üretiminin yüzde 75'lik kısmını üreten ülkemizde fındık sektörünün temsilcisi olarak borsamıza büyük ve önemli görevler düşmektedir.

Devletin destekleme veya fındıkta mücadele anlamında 2009 yılında fındık stratejisi ile vaz geçmesi bunun yerine fındığın serbest piyasa koşullarına bırakılması bugünkü koşullarda Ticaret Borsamızın önemini daha fazla ortaya çıkarmış bulunmaktadır. Bu düşüncelerden hareketle 2005 yılında yürürlüğe giren Lisanslı Depoculuk Kanunu ile AR-GE Çalışması yaparak ve fındık lisanslı depoculuğu ve spot borsa kurulması projesini hayata geçirdik.

Projemiz 532 proje arasından seçilen 47 proje arasında yer aldı.Aynı zamanda projemiz 9 milyon 300 bin Euro bütçe ile en büyük hibe bütçe almaya hak kazandı. Projenin şuan inşaat ihalesi çerçevesinde yer teslimi gerçekleştirilmiştir. Tahmini inşaat süresi 390 gün olarak öngörülmektedir ve kesin teslim 20 haziran 2015 olarak belirlenmiştir.

Giresun merkezde tahsis ettiğimiz Lisanslı Depoculuk projemiz protokoller gereği Ordu, Giresun, Trabzon ize ve Gümüşhane illerini de kapsayacak şekilde fındık,çay, su ve süt olmak üzere dört üründe çalışmalar yürütecektir.

Bugün buradan çıkacak sonuçların Giresun Ticaret Borsası'nın geleceğe yönelik hedeflerine ulaşmasında yön tayin edecektir" dedi. Çalıştay açılış konuşmasının ardından Giresun Ticaret Borsası Ab Proje Geliştirme ve Uygulama Ofisi Müdürü Erdal Suat Başkan ve Danışman Banu Yüksel'in Lisanslı Depoculuk faaliyetlerinin sunumlarıyla devam etti.

trabzon sürmene fındık altın oldu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...