Hurma fiyatları altınla yarışıyor

Ramazan sofralarının vazgeçilmezi hurma, tezgahlardaki yerini almaya başladı. 8 ile 100 lira arasında değişen hurma fiyatları, altınla yarışıyor.

Hurma fiyatları altınla yarışıyor
Hurma fiyatları altınla yarışıyor Mehmet_Guney
Bu içerik 3551 kez okundu.
Advert

Tarihi Tuzpazarı esnaflarından Rasim Filiz, bu Ramazan ayında tüketicinin hizmetine 20'ye yakın hurma çeşidi sunduklarını söyledi. Fiyatlarda geçen yıla oranla yüzde 5'lik bir artış olduğunu belirten Filiz, "Şu an 20 çeşit hurmamız var. İran, Irak, Kudüs, Mekke ve Acve gibi hurmalar revaçta.

En çok, fiyatı 25 ila 30 lira arasında seyreden Medine ve Kudüs hurmaları talep görüyor. Bunların haricinde kilosu 8 lira olan İran hurması da gelir düzeyi düşük vatandaşlarımıza hitap ediyor. Acve hurması ise Peygamberimizin hurması olması hasebiyle farklı bir özellik taşıyor.

Çekirdeğinde isim yazar. Mahsullerin genelinde ise geçen yıla oranla yüzde 5'lik bir artış söz konusu. Buna rağmen satışlarımızda önümüzdeki Ramazan ayının yaklaşmasıyla beraber, diğer mevsimlere göre yüzde yüzlük bir artıştan bahsedebiliriz.

Esnaf olarak bu talep bizi memnun ediyor. Kısacası her cebe hitap eden hurma çeşidi tezgahlarımızda mevcut" diye konuştu.

Rasim Filiz, İran hurmasının 8 lira, Bağdat hurmasının 10 lira, Medine hurmasının 25 lira, Kudüs hurmasının 28 lira, Acve hurmasının ise fiyatının 100 lira olduğunu sözlerine ekledi.

hurma mekke kabe zam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...