Trabzonda İkinci pistin yapımına başlanacak

Başkan Gümrükçüoğlu’ndan ikinci pist ve otogar ile ilgili önemli açıklama:

Trabzonda İkinci pistin yapımına başlanacak
Trabzonda İkinci pistin yapımına başlanacak Mehmet_Guney
Bu içerik 2094 kez okundu.
Advert

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Havaalanı’na ikinci pist yapılması ve şehre yeni bir otogar kazandırılması konusunda önemli açıklamalarda bulundu

Trabzon Havaalanı’na ikinci pist yapılması için ön hazırlıkların 2009 yılında başladığını, yerel seçimler öncesinde Trabzon’a gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a konuyu arz ettiklerinde, Başbakan'ın talimatı ile 3 milyon TL proje bedeli olan çalışmanın başlatılması için 2014 programına 400 bin TL ödenek koyulduğunu ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu, “Sayın Başbakanımız, projenin gerçekleşmesinin akabinde yatırıma sevk edileceğini bizlere söyledikleri gibi, belediyemizi ziyaretlerinin ardından Meydan Parkı’nda gerçekleştirdikleri halk konuşmasında da vatandaşlarımıza ve kamuoyuna deklare ettiler. 3 milyon TL bedeli olan proje çalışmasının tamamlanmasının ardından havaalanımızda ikinci pistin yapım çalışmalarına başlanacaktır” diye konuştu.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

Havaalanları ve otogarların şehirlerin giriş kapıları olduğunu belirten Başkan Gümrükçüoğlu, Trabzon’un modern bir otogara ihtiyaç duyduğunu vurgularken, bu konuda Başbakan Erdoğan’dan talepte bulunduklarını belirtti. Başbakan Erdoğan’ın tensipleri ile Akyazı’da 79 hektar alanın doldurulduğunu, dolgu alanının 43 hektarlık kısmında spor tesisleri inşasının sürdüğünü belirten Başkan Gümrükçüoğlu, “Trabzon’un güney çevre yolunu kazanması ile şehrin o taraftan girişinde daha kalıcı bir otogarın hazırlanacağını, Akyazı’da yapılacak olan otogarın Trabzon’un belki 10 yılına hizmet edeceğini Sayın Başbakanımıza aktardık. Sayın Başbakanımız da bu konuda çalışmaya devam edilmesini, en uygun olanın yapılmasına destek vereceğini ifade ettiler. Trabzon’un marka kent olması, şehrimizin daha yaşanılabilir bir hale gelmesi için çalışmalarımız aralıksız olarak devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

trabzon gümrükcüoğlu başkan havalimanı trabzon hava limanı pist thy onurair başbakan akp ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...