Sürmene'li Müzisyen ve Sanatcılar.


Adem EKİZ (Beşköylü Adem)

1 Mart 1980'de Trabzon'un Köprübaşı ilçesinin Beşköy beldesine bağlı Konuklu (Kalis) köyünde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Konuklu' da, lise öğrenimini Köprübaşı lisesinde tamamladı. Müzik hayatına daha küçük yaşta başladı. İlkokul yıllarında kemençe ile tanıştı ve lise bitiminde hayatını tamamen müziğe adayarak, profesyonel anlamda müzik çalışmalarına başladı.

 

 

 

 

 

 

 

 


Onur ATMACA

1989 yılı İstanbul Bakırköy doğumludur. Aslen ailesi Trabzon/ Köprübaşı' lıdır. İlk, Orta ve lise öğrenimini İstanbul Bahçelievler'de tamamladı. Üniversite eğitimine Açık öğretim İktisat Fakültesi ile devam etti. Şırnak'ta vatani görevini yapmasının ardından yükseköğrenimine kaldığı yerden devam etmektedir. İki çocuklu ailenin büyüğü olan Onur Atmaca babasının mesleği üzerine Türkiye'nin birçok bölgesinde bulundu, bu bağlamda müzik çalışmalarına 11 yaşında, Gümüşhane’ li ve Siirt' li arkadaşları tarafından kendisine hediye edilen kemençe ile başladı. O gün başlayan hikâye Onur'u bugünlere taşıdı. Yükseköğrenimi sırasında, Karadeniz’in önde gelen solistlerine kemençesi ile eşlik etti. Bu dönemde kendi söz ve bestelerini üretti. Birçok sayıda, söz-müzik vermesinin yanında albümlerinde eserler seslendirdi.

 

 

 

 

 

Mesut KURT

Açıklama Eklenecek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karataş

1974 Sürmene Doğumlu Olan Karataş Aslen Köprübaşı’ lıdır sanat hayatı, sevdiği kızın başkasına verilmesi ve kavuşamamakla başladığı söylenen kişidir.
Karadeniz müzik piyasasında apayrı yeri olan bir sanatçıdır Özgün besteleri, kendine has tarzı ve duruşu ile öne çıkmaktadır. Sadece kendisine ait olan şarkıları seslendirmesi ile ünlüdür. Bir çok genç sanatçıya örnek olmuştur. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adı Soyadı

Acıklama Eklenecek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Not: Sürmene'li Müzisyen ve Sanatcılar Projesine Katkı sağlayabilirisiniz. Biyografi ve Önerileriniz için İLETİŞİM modulünden yazabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sürmene Bıçağı ve Sürmene Bıçak Oyunu Belgeseli.
Sürmene Bıçağı ve Sürmene Bıçak Oyunu Belgeseli.
Yokuşbaşı Haber  Whatsapp ihbar hattı
Yokuşbaşı Haber Whatsapp ihbar hattı