Trabzon Sürmene Yokuşbaşı Mahallesi Haber Sitesi Sürmene Humurgan Yokuşbaşı Cigoli Zikoli bediras
Advert
Köyümüzün Başlıca Sorunu !
Mehmet_Guney

Köyümüzün Başlıca Sorunu !

Bu içerik 434 kez okundu.

Değerli Köy Halkımız; Köyümüzün sorunlarını sayacak olursak birçok sorun vardır ama temel ve öncelikli sorunumuz şu anda yol ve Su.

Köydes projesi çerçevesinde muhtarlıklar tarafından yapılan beton çalışmaları yeterli değil. Köy içinde kalan kısım şimdilik idare edecek durumuda Kalmamış.

Asıl sorun, Mekseze'den itibaren Kirezlik olarak bildiğimiz yolun bu zaman kadar benim bildiğim en az 30 senedir bütün girişimlere rağmen yapılmamış olması.

Tek yapılan şey yolun çamur olmaması için yola taş serilmesi, Kişisel menfaatler doğrultusunda Aciliyet durumu olmamasına rağmen, (Daha Acil Betonlanma Yapılması gereken yollar varken) beton ve kanava yapılması.

Bu yolun taşlı ve çukur olması araçlara ne derece zarar verdiği malumdur. Birde Köyümüzün itibarı Söz Konusudur.

Yıllardır bu sorunu neden aşamıyoruz. Bu konuyu değerlendirmek istiyorum. Sorunun kaynağı belediyenin bütçesi ile alakalı olduğunu zannetmiyorum. Makine, malzeme, işçi veya zamandan kaynaklandığını da zannetmiyorum. Sadece yapılmak istenmemesidir.

Neden? Birçok köye ve Sürmene Yaylalarına ulaşımı sağlayan bir yolun 4 km. lik bölümünü devlet imkânları fazlasıyla elverdiği halde belediye ve idari yönetim tarafından yapılmamasında artık kasıt aramak lazım.

Bu şekilde sessiz kalmakla yapılacağını da zannetmiyorum. Ülkemizin gelişmekte en geri kalmış illerinde bile böyle bir kronik yol sorunu olan belediye ve idari yönetim yoktur.

Artık biz alıştık desek de köyümüze bir misafir getirecek olduğumuzda yüzümüz kızarmaktadır, utanç duymaktayız.

 

Neler yapabiliriz?

Muhtar ve İhtiyar Heyetinin bu konuda sarf ettiği pek bir gayrette olmadığını biliyoruz. Artık bizlere de görev düşmüştür. İnternet üzerinden Dilekçe Hakkının Kullanılması Kanunu kapsamında her türlü istek, şikayet ihbar, görüş ve önerilerimizi Başbakanlık İletişim Merkezine (BİMER) bildirebiliriz.

Sistem üzerinden alınan müracaatlar ilgili Bakanlık, Valilik, Kaymakamlık, Bölge Müdürlükleri, İl Müdürlükleri ve ilgili birimler tarafından takip edilerek ve gereği yapılarak müracaatçıya bilgi verilecektir.

Peki nasıl müracaat edilecek?

http://www.bimer.gov.tr/Forms/pgMain.aspx adresinde yer alan “BİMER İNTERNET BAŞVURU FORMU” nu doldurularak köyümüze ait yol ve su sorunumuzu bildirebileceğimiz gibi başka her türlü istek, şikayet ve ihbarlarınızı da bildirebilirsiniz.

Formu gönderdikten sonra verilen sorgulama numarası ile ilgili kurumlar tarafından yapılan işlemler http://www.bimer.gov.tr/Forms/pgQuery.aspx adresinden takip edilebilir.

Bu müracaatları artırarak birilerini rahatsız etmemiz lazım. Sorun neden çözülmüyor. Hatta fotoğraflarla birlikte yerel basına verilerek bir kamuoyu oluşturmamız lazım. Halk olarak bu işin üzerine hep birlikte gidersek netice alabileceğimizi düşünüyorum. Bu konudaki destek, görüş ve önerileriniz için ziyaret defterine görüşlerinizi bildirebilir veya iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılar sunuyorum esen kalın.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Trabzon'a Millet Bahçesi projesi!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Trabzon'a Millet Bahçesi projesi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fındık Açıklaması! Seçimden Sonra.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fındık Açıklaması! Seçimden Sonra.