Köyümüzün Başlıca Sorunu !


Bu makale 2015-12-06 22:38:32 eklenmiş ve 847 kez görüntülenmiştir.
Mehmet_Guney

Değerli Köy Halkımız; Köyümüzün sorunlarını sayacak olursak birçok sorun vardır ama temel ve öncelikli sorunumuz şu anda yol ve Su.

Köydes projesi çerçevesinde muhtarlıklar tarafından yapılan beton çalışmaları yeterli değil. Köy içinde kalan kısım şimdilik idare edecek durumuda Kalmamış.

Asıl sorun, Mekseze'den itibaren Kirezlik olarak bildiğimiz yolun bu zaman kadar benim bildiğim en az 30 senedir bütün girişimlere rağmen yapılmamış olması.

Tek yapılan şey yolun çamur olmaması için yola taş serilmesi, Kişisel menfaatler doğrultusunda Aciliyet durumu olmamasına rağmen, (Daha Acil Betonlanma Yapılması gereken yollar varken) beton ve kanava yapılması.

Bu yolun taşlı ve çukur olması araçlara ne derece zarar verdiği malumdur. Birde Köyümüzün itibarı Söz Konusudur.

Yıllardır bu sorunu neden aşamıyoruz. Bu konuyu değerlendirmek istiyorum. Sorunun kaynağı belediyenin bütçesi ile alakalı olduğunu zannetmiyorum. Makine, malzeme, işçi veya zamandan kaynaklandığını da zannetmiyorum. Sadece yapılmak istenmemesidir.

Neden? Birçok köye ve Sürmene Yaylalarına ulaşımı sağlayan bir yolun 4 km. lik bölümünü devlet imkânları fazlasıyla elverdiği halde belediye ve idari yönetim tarafından yapılmamasında artık kasıt aramak lazım.

Bu şekilde sessiz kalmakla yapılacağını da zannetmiyorum. Ülkemizin gelişmekte en geri kalmış illerinde bile böyle bir kronik yol sorunu olan belediye ve idari yönetim yoktur.

Artık biz alıştık desek de köyümüze bir misafir getirecek olduğumuzda yüzümüz kızarmaktadır, utanç duymaktayız.

 

Neler yapabiliriz?

Muhtar ve İhtiyar Heyetinin bu konuda sarf ettiği pek bir gayrette olmadığını biliyoruz. Artık bizlere de görev düşmüştür. İnternet üzerinden Dilekçe Hakkının Kullanılması Kanunu kapsamında her türlü istek, şikayet ihbar, görüş ve önerilerimizi Başbakanlık İletişim Merkezine (BİMER) bildirebiliriz.

Sistem üzerinden alınan müracaatlar ilgili Bakanlık, Valilik, Kaymakamlık, Bölge Müdürlükleri, İl Müdürlükleri ve ilgili birimler tarafından takip edilerek ve gereği yapılarak müracaatçıya bilgi verilecektir.

Peki nasıl müracaat edilecek?

http://www.bimer.gov.tr/Forms/pgMain.aspx adresinde yer alan “BİMER İNTERNET BAŞVURU FORMU” nu doldurularak köyümüze ait yol ve su sorunumuzu bildirebileceğimiz gibi başka her türlü istek, şikayet ve ihbarlarınızı da bildirebilirsiniz.

Formu gönderdikten sonra verilen sorgulama numarası ile ilgili kurumlar tarafından yapılan işlemler http://www.bimer.gov.tr/Forms/pgQuery.aspx adresinden takip edilebilir.

Bu müracaatları artırarak birilerini rahatsız etmemiz lazım. Sorun neden çözülmüyor. Hatta fotoğraflarla birlikte yerel basına verilerek bir kamuoyu oluşturmamız lazım. Halk olarak bu işin üzerine hep birlikte gidersek netice alabileceğimizi düşünüyorum. Bu konudaki destek, görüş ve önerileriniz için ziyaret defterine görüşlerinizi bildirebilir veya iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılar sunuyorum esen kalın.

Yorumlar
Diğer yazıları...

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Yokusbasi.Com Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü

Yokuşbaşı Haber
© Copyright 2013 Yokusbasi.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Sürmene Spor
Trabzon Spor
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Sosyal Medya Sayfalarımız
Youtube Sayfamız
Twittwer Sayfamız
Facebook Sayfamız