Advert

Trabzon Araplar için komisyon kurdu

Turizm sektöründe yerli ve yabancı ziyaretçilere hizmet veren işletmeleri denetlemek üzere Trabzon Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin başkanlığında, Büyükşehir ve ilçe Belediye Başkanlığı, İl Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı ve ilgili kuruluşların temsilcilerinden oluşan denetleme komisyonları oluşturuldu.

Trabzon Araplar için komisyon kurdu
Trabzon Araplar için komisyon kurdu Mehmet_Guney
Bu içerik 1825 kez okundu.
Advert

Vali Öz: Yaygın Denetim Uygulanacak

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz; Trabzon’un son yıllarda yerli ve yabancı ziyaretçileri ile turizmde önemli bir merkez haline geldiğini belirterek, oluşturulan komisyonların denetim görevi ifa edeceğini kaydetti. Vali Öz, “Son günlerde Valiliğe intikal eden ve kamuoyuna yansıyan şikayetler var. Bu şikayetler turistlere yönelik faaliyette bulunan işyerlerindeki fiyat, hizmet kalitesi ve hijyen konusunda yoğunlaşıyor. Bu kapsamda, yaygın bir denetim uygulanacaktır. Mevzuatta belirtildiği gibi, komisyonlar oluşturduk” dedi.

 TURİZM sektöründe yerli ve yabancı ziyaretçilere hizmet veren işletmeleri denetlemek üzere Trabzon Vali Yardımcısı başkanlığında, Büyükşehir ve ilçe Belediye Başkanlığı, İl Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Esnaf ve sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı ve ilgili kuruluşların temsilcilerinden oluşan iki denetleme komisyonu oluşturuldu.

Konu ile ilgili açıklama da bulunan Trabzon Valisi Abdil Celil Öz; Trabzon’un son yıllarda yerli ve yabancı ziyaretçileri ile turizmde önemli bir merkez haline geldiğini, ilin kalkınmasında ve istihdamın gelişmesinde turizmin önemli bir sektör olduğunu söyledi.

Son günlerde valiliğe intikal eden ve kamuoyuna yansıyan şikayetlere de değinen Vali Öz, Bu şikayetlerin başta hizmet sektörü olmak üzere ziyaretçilere ve turistlere yönelik faaliyette bulunan işyerlerindeki fiyat, hizmet kalitesi ve hijyen konusunda olduğunu belirtti.

Vali A.Celil Öz, Bu kapsamda, yaygın bir denetim uygulanacağına vurgu yaparak; “Mevzuatta belirtildiği gibi, komisyonlar oluşturduk. Bu komisyonlar aracılığı ile genel bir denetim çalışması yürütülecek ve komisyonlarda yer alan kurumlara mevzuatların kendilerine verdiği görev ve yetki çerçevesinde tespit edilen aksaklıklara yönelik gerekli yaptırımlar uygulanacaktır. Amacımız tüketicinin korunmasıdır. Bu konuda azami gayret gösterilecek ve hiç kimseye taviz verilmeyecektir’’ dedi.

Turizm yabancı ziyaretçi hizmet işletme denetlemek Trabzon Vali Halil İbrahim Ertekin uzungöl türist arap turizim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...