Trabzon'da 'Kadınlar Hali' için flaş karar!

Trabzon Kadınlar Hali 2 ay içinde yıkılacak.

Trabzon'da 'Kadınlar Hali' için flaş karar!
Trabzon'da 'Kadınlar Hali' için flaş karar! Mehmet_Guney
Bu içerik 2336 kez okundu.
Advert

2 yıl içinde yeniden yapılıp bitirilmesi planlanan Kadınlar Halinden taşınacak esnaf için Trabzon Büyükşehir Belediyesi aynı lokasyonda geçici yerler yapacak. Esnaflar yapılacak protokolle geçici yerlerine taşınacak. Yeni Kadınlar Hali bittikten sonra ise esnaf yeniden eski yerlerine dönüş yapacak.

 

Trabzon’da bir süredir yıkılıp yıkılmayacağı merak konusu olan projesi onaylanıp ihalesi bile yapılan Kadınlar Hali için harekete geçildi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Pazarkapı’da yer alan Kadınlar Hali’ni en geç 2 ay içinde yıkmayı planlıyor.

Kadınlar Hali yıkılmadan önce aynı lokasyonda iş yerleri yapan Trabzon Büyükşehir Belediyesi burada ki esnaflarla yapılacak protokol çerçevesinde Kadınlar Halinde ki, pazarcı kadınlar ve bölge esnafını geçici olarak buraya taşıyacak.

2 yıl süreyle geçici iş yerlerinde kalacak olan pazarcı kadınlar ve esnaflar ardından yeni Kadınlar Hali bittikten sonra yeniden eski yerlerine dönüş yapacak.

Bugün Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi; bölge esnafının büyük çoğunluğunun üye olduğu Tarihi Dam Altı Derneği ile protokol imzalanması için, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Adanur’a oy birliği ile yetki verildi.

Protokol çerçevesinde esnaflar geçici iş yerlerine taşınacak ve ardından bina yıkılacak. Protokolün sadece dernek üyelerini değil bölgede ki bütün esnafları kapsadığı bildirildi. Konuyla ilgili konuşan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Kadınlar Halinin yıkılarak yenilenmesinin ön görüldüğünü kaydederek, "Projesi kuruldan da geçti. İhalesi yapılmış olmakla birlikte yer teslimi yapılabilmiş değildir. Biz göreve geldikten sonra içerde ki kadın pazarcılar yine orada peynir, bal ve benzeri şeyler satan esnaf ve toptancılarla bir araya geldik. Onlara şu anda alternatif yer yapıyoruz.

Yaklaşık 2 sene sürecek bu inşaat. 2 yıllık süre içinde orada ki esnafın mağdur olmaması yine için, o lokasyona yakın yerlerde geçici yerler yapıyoruz. Bu geçici yerleri en geç 2 ay içinde taşınmalarını ön görüyoruz. Onlar taşındıktan sonra mevcut yapı yıkılacak ve yer yükleniciye teslim edilerek orada yeni Kadınlar Hali modern görünümüyle inşallah çevre düzenlemesi ile birlikte başlamış olacak. Bunun da para problemi çözüldü. iller Bankasından Meclisimizin onayıyla daha önce aldığımız karar çerçevesinde Kadınlar Halinin kredi meselesini de geçtiğimiz hafta nihayete erdirerek çözdük” dedi.

trabzon kadınlar hali şarküteri gonca gıda tereyağ mısır unu peynir balık tavuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...
Hüseyin Güney ile Söyleşi ...